Konut veya ticari alanınız için zemin döşemesi ararken, aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç seçenek var…

Döşeme ürününüzden ne istediğinizi aklınızda bulundurun. Döşemeyi yüksek trafikli bir alana veya garaja mı yerleştiriyorsunuz? … Döşeme yüzeyinin ne kadar dayanması gerekiyor? Tüm bunlar, ne tür bir zemin kuracağınızı belirlemek için karar verme sürecinde önemli bir rol oynar. Kauçuk döşeme birçok nedenden dolayı popülerlik kazanıyor ve nihai kararı vermeden önce tüm bunları göz önünde bulundurmanız gerekiyor.

Çevre dostu ürünler

Bir sonraki döşeme seçeneğinizi seçerken çevreyi düşünün. Kauçuk zemin, milyonlarca hurda lastik lastiği çöp sahalarından uzak tutar. Bu nasıl mümkün olabilir? Kauçuğu, kauçuk döşeme karoları ve yüzeyleri gibi kullanılabilir malzemeye dönüştürmek, geri dönüştürmenin ideal yoludur. Ürün neredeyse %100 geri dönüştürülebilir olmakla kalmaz, aynı zamanda yeni kauçuk, kauçuk ağaçlarının özsuyundan elde edilen yenilenebilir bir üründür.

LEED sertifikanız için puan kazanmayı mı düşünüyorsunuz? Pek çok kauçuk döşeme ürünü PVC içermez, iç mekanlarınızın sızan kimyasallardan uzak kalmasına yardımcı olarak daha iyi nefes almanızı sağlar. Kurulum konusunda endişeli misiniz? Kauçuk zemin kaplaması genellikle yapıştırıcı kullanılmadan kurulabilir, bu da çevre dostu durumunu daha da doğrular.

Güvenli ve Temiz

Kauçuk döşemeyi düşündüğünüzde güvenliği düşünün. Oyun alanlarına ve spor salonlarına kauçuk zemin döşemek yaralanmaları önlemeye yardımcı olur. Kauçuk doğal bir yastıklama ürünü olduğundan, biri düştüğünde kauçuk darbelerin bir kısmını emecektir. Ahşap talaşlara kıyasla kauçuk karo kullanımı ile çocuklar oyun alanlarında daha iyi korunur. Talaşlar kendilerini şeritlere verir ve kauçuğun yumuşatıcı etkisinden daha az bağışlayıcıdır. Ayrıca temizliği de göz önünde bulundurmalısınız. Kauçuk zeminler genellikle sadece yumuşak sabun ve su ile kolayca temizlenir ve ayrıca lekelere, küflenmeye ve küflenmeye karşı dayanıklıdır.

Uzun ömürlü

Kauçuk zemin döşemesi yapmak size uzun ömürlü ve dayanıklı bir yüzey sağlayacaktır. Kullanıma ve konuma bağlı olarak, kauçuk zeminler 25 yıldan fazla dayanabilir! Kauçuk, doğal olarak kaymaz ve üzerinde yürümek için yumuşaktır. Kauçuk zeminlerin iç kurulumları, bir ev jimnastik salonu veya oyun alanında gürültüyü emmeye yardımcı olmak için idealdir.

Bir yüzme havuzunun etrafında veya bir güvertede kauçuk döşemenin dış kullanımları ne olacak? Kauçuk zemin kaplamanın esnek olduğunu ve UV ışınlarına ve hafif donmaya karşı dayanıklı olduğunu bilmek sizi mutlu edecektir. Özetlemek gerekirse, bu tür döşemelerin bakımı minimum düzeydedir ve uzun süre harika görünmeye devam edecektir!

Bir sonraki ev veya ofis projeniz için kauçuk zemin döşemeye karar vermenin zamanı geldi!

Sonuçlardan memnun kalacaksınız ve çevreyi yeşil tutmaya katkıda bulunduğunuzu bilerek gülümseyeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir